Головна
Історія
Правила гри
Елементи гри
Екіпірування
Обладнання
FIBA
NBA
Міжнародні змагання
Міні-баскетбол
Баскетбольні клуби
Статті
Фотогалерея
Відео
Sport Shop
Корисні посилання
Контакти


Наша кнопка:
Все про баскетбол
отримати код

Баскетбольні клуби

Баскетбольний клуб "Будівельник"


БК Будівельник У 1945 році в столиці України, місті Києві, був організований один з найсильніших баскетбольних клубів Радянського Союзу - "Будівельник".

Історія створення клубу починалася так. На базі Київського Інституту Фізкультури в 1945 році створюється студентська баскетбольна команда СКІФ, під керівництвом Володимира Шаблінського. Протягом наступних 13 років команда, яка складалася зі студентів, виступала в класі "Б" чемпіонату СРСР. У 1958 році команда СКІФа виграє чемпіонат України, і тим самим відкриває собі дорогу в елітний дивізіон. У 1962 році відбуваються зміни, і команду під свою опіку бере київський будівельний трест "Київміськбуд - 4" і дає їй нову назву - "Будівельник". В цьому ж році команда займає в першості Радянського Союзу почесне третє місце, відвоювавши його в напруженому поєдинку з тбіліським "Динамо", яке володіло званням Кубка європейських чемпіонів цього сезону. Починаючи з цього часу, клуб практично не покидає верхню частину турнірної таблиці чемпіонату Радянського Союзу, займаючи 1-3 місця.

У 1980-х роках "Будівельник" стає найкращою українською командою чемпіонату СРСР. Це час запам'яталося яскравою плеядою гравців, яких під своє крило зібрав в Києві всесвітньо відомий тренер Вдовиченко Борис. Він зумів створити одну з найкращих зв'язок центрових гравців європейського баскетболу - Володимир Ткаченко та Олександр Білостінний. Поруч з ними грали також такі класні гравці як Володимир Рижов та Олександр Волков. Також з ініціативи Вдовиченко в клуб були запрошені Андрій Подковиров та Роман Чижик. До початку ігрового сезону 1988 - 1989 років "Будівельник" тричі завойовує срібні медалі і два рази бронзові чемпіонатів Радянського Союзу. Два рази шлях до золотих медалей, в 1981 і 1982 роках, закривали московські "армійці". Команду також підстерігали і невдачі. Так в сезоні 1987 -1988 років команда опустилася на восьме місце. У 1982 році команда вперше бере участь в Кубку Корача. Після свого дебюту київська команда постійно приймає участь в єврокубках.

У 1987 році на посаду головного тренера запрошують Віктора Боженара. Під керівництвом нового тренера команда посідає третє місце в чемпіонаті СРСР. Напередодні нового чемпіонату в команду поповнюють нові гравці - в команду повертається Олександр Волков, а також з'явилися нові центрові Шевченко і Долгов, захисник Євген Мурзін, а також форвард Левицький.

В чемпіонаті Радянського Союзу 1988 -1989 років "Будівельник" завойовує золоті медалі. У фіналі чемпіонату київська команда зустрілася з дуже грізним суперником - "Жальгірісом" з Каунаса, в якому грали такі знаменитості як Арвідас Сабоніс і Римантас Куртінайтіс. Перша зустріч, яка відбулася в Києві, до двох перемог, завершилася перемогою киян. Друга зустріч уже відбулася в Каунасі, і до самого кінця зустрічі не було відомо переможця. І цей поєдинок став найскандальнішим в історії радянського баскетболу. На самій останній секунді зустрічі, за рахунку 87:87, Олександр Волков виконує неймовірний кидок майже з центру ігрового майданчика, і разом з фінальною сиреною м'яч залітає в кільце "Жальгіріса". Але суддівська бригада не зараховує цей кидок Волкова. В овертаймі литовська команда здобуває перемогу з рахунком 98:93. Але головний тренер не опустив рук і подав протест. Після тривалого розслідування Держкомспорт задовольнив протест київської команди, а "Будівельник" нарешті отримав цілком заслужені золоті медалі та звання чемпіонів СРСР.

На початок 1990 років припадає наступний видатний етап в історії "Будівельника", коли київська команда не мала собі рівних в чемпіонаті вже незалежної України. Починаючи з 1992 року і по 1997 рік, столичний клуб стає справжнім гегемоном українського баскетболу, "Будівельник" шість разів поспіль виграє першість країни. Тільки серйозні фінансові проблеми змогли зламати найсильніший баскетбольний клуб України - через фінанси багато висококласні гравці йдуть з команди, що відразу відбилося на її турнірному становищі. У 1998 році у фінальній грі чемпіонату "Будівельник" поступається одеській БІПА-Моді і отримує тільки "срібло". Після цього київський клуб більше не потрапляє до фіналу першості України, а часом навіть не потрапляли в плей-офф. Кілька років поспіль клуб існував тільки на голому ентузіазмі деяких гравців і тренерів. В цей тяжкий час в команді залишилися тренер Євген Мурзін, гравці Леонід Стефанишин, Олександр Лохманчук і В'ячеслав Евстратенко.


Баскетбольний клуб Будівельник


У 2006 році ситуація починає дещо змінюватися. На допомогу клубу приходять комерційні структури, а президентом клубу стає Богдан Гулямов. Завдяки його ініціативі, в сезоні ігор 2008-2009 року команда бере участь в розіграші чемпіонату Української баскетбольної Ліги. В команду приходять нові менеджери, а також відомий литовський тренер Рімантас Грімас. Після цих подій "Будівельник" знову починає завойовувати втрачені позиції і знову стає одним з найсильніших клубів баскетбольної ліги України. В ігровому сезоні 2008-2009 років столична команда виграє Кубок УБЛ і стає другою командою Ліги. Починаючи з сезону 2009-2010 "Будівельник" грає в об'єднаній українській Суперлізі.

Веб-сайт БК "Будівельник": www.budivelnyk.ua