Екіпірування баскетболістів

Одним з головних атрибутів спортсмена або його команди є баскетбольна форма. Зручні спортивна форма та взуття дають можливість впевнено почувати себе на спортивному майданчику. Але безсумнівно те, що ніяка хороша форма чи зручні кросівки не додадуть вам впевненості та вміння грати.

Спортивне взуття є найголовнішим атрибутом. Вибираючи собі кросівки, слід звернути увагу, що ви будете також використовувати голіностопники, еластичні бинти та супінатори. Голіностопники призначені для захисту від травм гомілки. Особливо часто їх використовують після розтягувань, в реабілітаційний період. Супінатори представляють собою спеціальні дуги або устілки, які вставляються у взуття. Вони служать для корекції стопи тим, у кого спостерігається плоскостопість. Їх дуже часто використовують, оскільки вони фіксують положення стопи і тим самим дозволяють уникнути травми меніска.

Вибір одягу для гри в баскетбол - досить не проста справа. Для гравців однієї команди вона зазвичай одного переважаючого кольору. Коли команди виходять на гру, то гравці надягають форму, на якій є назва команди, а також номер, прізвище гравця і реклама. Виготовляють звичайно таку форму з м'яких синтетичних тканин, оскілки вона досить практична і тривалий час зберігає гарний зовнішній вигляд.

Баскетбольне екіпірування

Для проведення тренувань використовується додатковий одяг. Так, в холодних приміщеннях додатково надягають футболку, а при проведенні розминки ще й спортивний костюм. Під час тренувань і гри важливо зберігати тепло, адже охолодження в різних його формах зазвичай веде до травм гравців. В обов'язковому порядку під баскетбольні труси надягають спеціальні підштаники, які служать для захисту м'язів стегна від розтягнень. Виготовляють такі підштаники з еластичних матеріалів, щоб вони щільно прилягали до тіла. По кольору такі підштаники повинні бути такого ж забарвлення, як і основна форма.

При проведенні тренувань також необхідний баскетбольний м'яч. Вибір м'яча залежить від місця тренування або гри. Зазвичай використовують два типи м'ячів - одні використовують тільки для закритих залів, а інші для комбінованих тренувань і гри вулиця-зал. Для гри і тренування в залах використовують шкіряні м'ячі, вони досить дорогі, але грати з ними набагато приємніше. Комбіновані м'ячі виготовляються зі спеціальних сортів гуми. Для проведення тесту на якість м'яч підносять на висоту 1,8 м. І після падіння, він повинен підстрибнути на висоту 1,2-1,4 м.

Основні складові екіпірування баскетболіста:
Баскетбольна форма
Спортивний костюм
Підштаники
Шкарпетки
Кросівки