Екіпірування баскетболістів

Кросівки

Велике значення для гравців має спортивне взуття. При грі в баскетбол використовують кросівки. Таке взуття повинно мати хороше зчеплення з підлогою і добре пружинити, а також надійно захищати гомілку і надійно фіксувати ступню ноги. Тому для гри необхідно використовувати спеціальні кросівки, призначені тільки для баскетболу.

кросівки

Фахівці рекомендують купувати взуття фірм, які спеціалізуються на виробництві кросівок для баскетболу. Серед виробників найвідоміші це Reebok і Adidas. Ці компанії постійно фінансують різного виду змагання, одне з них це вуличний баскетбол. Користуються авторитетом також такі фірми як Dada, Convers, Fila, Li Ning, Avia, LA Gear і особливим попитом користуються кросівки Jordan Brand, фірми знаменитого Майкла Джордана.

Підбирати взуття слід в кінці дня, коли стопа ноги стає дещо більшою в розмірах. Адже коли ви будете тренуватися, то ваша нога також збільшиться в розмірі. Здійснюючи примірку треба переконатися, що вони сидять щільно, не тиснуть і не бовтаються. Особливу увагу необхідно звернути на те, щоб великий палець ноги не примикав впритул до носка взуття - між носком і пальцем повинна залишатися відстань рівну приблизно 5-10 мм. Це необхідно для того, щоб не травмувати пальці при різкому гальмуванні. Таку відстань збільшують удвічі, якщо під час гри користуються еластичним бинтом і супінатором.

Виробники спортивного взуття випускають кросівки для гладкого покриття (баскетбол) і для асфальтового покриття (стрітбол). Організовано також і випуск універсальних моделей: для тренувань і гри, для залу та вулиці, а також для повсякденного носіння. Такий асортимент викликаний тим, що кросівки для гри в залах не витримають асфальтного покриття і швидко прийдуть в непридатний стан. А кросівки призначені для гри на вулиці матимуть недостатнє зчеплення з підлогою спортивного залу.

Мають відмінність кросівки за своїми функціями. Так форварди і центрові використовують кросівки з хорошою амортизацією і фіксацією гомілки, а для легких гравців більше підходять легкі кросівки з вільною гомілкою.

Також читайте:
Форма | Костюм | Підштаники | Шкарпетки