Міжнародна федерація баскетболу FIBA

Організація, яка об'єднала всі національні баскетбольні федерації і визначила основні напрямки розвитку світового баскетболу, має назву Міжнародна федерація баскетбольних асоціацій (від фр. Federation Internationale de Basketball, скорочення FIBA, в українській мові скорочена назва ФІБА). Ця організація проводить Чемпіонати світу з баскетболу, а також ряд інших міжнародних змагань. У швейцарському місті Женева знаходиться штаб-квартира ФІБА.

FIBA

Історія створення

Рішенням міжнародної конференції національних баскетбольних асоціацій, яка відбулася в Женеві 18 червня 1932, була утворена Міжнародна федерація баскетболу. Того року на нараду зібралися представники восьми національних комітетів баскетболу - Аргентини, Греції, Італії, Латвії, Португалії, Румунії, Чехословаччини і Швейцарії. Дещо пізніше в 1989 році на конгресі ФІБА, який відбувся в німецькому місті Мюнхен, приймається рішення, про допуск до участі в змаганнях професійних баскетболістів у всіх змаганнях, які організовує ФІБА, в тому числі і Олімпійські ігри. Таке рішення було прийнято тому, що аматорський баскетбол піднявся до рівня професійних гравців і міг повною мірою протистояти професіоналам.

Детальніше про історію FIBA можна прочитати тут.

Змагання під егідою ФІБА

Починаючи з 1950 року проводиться регулярний чемпіонат світу з баскетболу серед чоловіків, а з 1953 року в цьому змаганні починають брати участь і жінки. Ці два турніри проводяться незалежно один від одного, з інтервалом раз на чотири роки.

Під егідою ФІБА проходять континентальні першості на всіх п'яти континентах планети, і крім того, проводять юніорські (до 18 років) і юнацькі (до 20 років) першості континенту, які проводяться виключно в країнах Америки, Африки і Європи.

Починаючи з 1936 року, баскетбольні турніри постійно входять в програму Літніх Олімпійських ігор. Організацією та проведенням таких турніром займаються країна організатор Олімпійських ігор, а також в рівній мірі ФІБА і МОК.

Під егідою ФІБА з 1972 року по 2002 рік проводився міжнародний турнір - Кубок Ронкетті. У 2003 році йому дають іншу назву - Жіночий Єврокубок (FIBA EuroCup Women).

Прочитати більше:

Чемпіонат світу з баскетболу
Кубок Європи (Єврокубок)
Євроліга
Кубок Виклику ФІБА