Міжнародні змагання

Єврокубок

Єврокубок Кубок Європи, або як його ще називають Єврокубок (від англ. Eurocup) - це клубний турнір, що проводиться для клубних баскетбольних команд європейського континенту. Перший турнір був зіграний в 2002/2003 роках, одразу після того, як у 2002 році Кубок Корача і Кубок Сапорти об'єдналися в Кубок УЛЕБ.

Цей турнір в рейтингу вважається другим турніром по силі серед європейських баскетбольних клубів після Євроліги. Організаторами цього турніру в даний час є УЛЕБ і ФІБА Європа, до 2008 року організацією цього турніру займалася тільки УЛЕБ. Першим володарем цього кубка був клуб Памсса з Іспанії (Валенсія).

Регламент проведення змагань. На сьогоднішній день Єврокубок проводиться в кілька етапів:

1. Кваліфікаційний раунд. Проведення ігор починається в кінці жовтня, 16 команд-учасниць розбиваються на пари і грають між собою серію з двох матчів, переможець визначається за кількістю набраних очок. Переможці продовжують боротьбу за Єврокубок, а переможені починають гри в регулярному сезоні розіграшу Кубку Виклику.

2. Регулярний сезон. З листопада по січень проходить наступний етап чемпіонату, і він аналогічний Регулярному сезону Євроліги. Сюди входять 32 команди, з них - 18, які автоматично відібрані, далі 8 команд-переможців кваліфікаційного раунду, а також ще шість команд, які вибули з розіграшу Кубка Євроліги. З них, а це чотири команди, які програли в першому кваліфікаційному раунді, і дві переможених у другому кваліфікаційному раунді. Учасники змагання поділяються на групи по чотири команди. Ігри проводяться на виїзді і вдома. За результатами зустрічей дві кращі команди виходять в наступну стадію розіграшу Єврокубка.

3. Фінал чотирьох. В Останньому фіналі етапу Єврокубка, починаючи з сезону 2009/2010 років, беруть участь тільки чотири команди замість восьми, як це було раніше. В даний час цей етап аналогічний Фіналу чотирьох Євроліги, а всі матчі граються за олімпійською системою - на виліт. У Фіналі чотирьох Євроліги матч за третє місце і фінал проводять тільки лише через два дні, аналогічні ігри Єврокубка проводяться відразу, на наступний день після закінчення півфіналів.

Також читайте:
Чемпіонат світу | Євроліга | Кубок Виклику | Ліга ВТБ