Міжнародні змагання

Єдина ліга ВТБ

У 2008 році було прийнято спільне рішення правлінь ВТБ та Російської федерації баскетболу про створення Єдиної ліги ВТБ. Дана ліга поставила мету об'єднати найсильніші клуби Східної та Північної Європи.

У 2008 році був проведений пробний турнір - Промо-кубок Єдиної ліги ВТБ 2008. Переможцем цього турніру став московський клуб ЦСКА. Перший офіційний турнір відбувся в сезоні 2009-2010. У цьому турнірі взяли участь вісім клубів з п'яти країн. Росію представляли ЦСКА, Унікс, Химки, Україну - Азовмаш, Донецьк, Латвію - ВЕФ, Литву - Жальгіріс, Естонію - Калев. Змагання проводилися у два етапи. На першій стадії грали команди, які були розбиті на дві підгрупи. Потім переможці підгруп грали півфінал з командами, які посіли другі місця у підгрупі.

Єдина ліга ВТБ

У сезоні 2010-2011 рр. взяли участь дванадцять клубів з восьми країн. У наступному сезоні, з урахуванням кваліфікаційного раунду, в Лізі вже будуть приймати участь 22 клуби з десяти країн.

У січні 2012 року з'явилася інформація, що на базі Єдиної ліги ВТБ планується створення професійної Східно-Європейської баскетбольної ліги, яка буде проводити відкритий чемпіонат Росії з баскетболу. У сезоні 2012-2013 «фінал чотирьох» проводитися не буде. Замість нього будуть проведені ігри плей-офф, крім того, учасники ліги можуть взяти участь в єврокубках незалежно від рамок національних квот. Кількість учасників ліги збільшиться з 18 до 20. За підсумками сезону два останні клуби турнірної таблиці потрапляють в кваліфікаційний турнір, в якому можуть брати участь бажаючі вступити в лігу в наступному сезоні.

Також читайте:
Чемпіонат світу | Єврокубок | Євроліга | Кубок Виклику