Обладнання для баскетболу

Баскетбольний м'яч

Історія баскетбольного м'яча починається трохи пізніше появи баскетболу. Спочатку для гри в баскетбол використовувався звичайний футбольний м'яч, хоча з часом в баскетбол почали грати спеціальними м'ячами.

баскетбольний м'яч

Перший баскетбольний м'яч був пошитий з декількох шматків шкіри, а всередині його розташовувалася повітряна камера і цей м'яч мав шнурівку, подібно до м'яча для регбі. Такий м'яч був трохи більшим сучасного баскетбольного м'яча: в окружності він складав близько 84 см., при тому що зараз в баскетбол грають м'ячами окружністю в 75-80 см. Цей м'яч не мав строго округлої форми, тому ним було трохи складно грати. Хоча на той час це і не було потрібно, оскільки дриблінг не використовувався, а переміщати м'яч можна було за рахунок передач від гравця до гравця. Проблема була ще і в тому, що після кожної чверті такий баскетбольний м'яч потрібно було підкачувати, попередньо розв'язуючи шнурівку.

Існує дві версії пояснення того, чому сучасні баскетбольні м'ячі помаранчеві. Одна з них пов'язана саме з найпершими м'ячами. Забарвлення шкіри, з якої робили ці м'ячі, мало темний коричнево-оранжевий колір, тому і сучасний колір - це відданість традиції. Друга версія пояснює все так. До середини 50-х років минулого століття баскетбольні м'ячі були темно-коричневими. Але в 1957 році в правила гри були внесені зміни, які зобов'язували використовувати в грі м'ячі натурального кольору - жовто-коричневого або жовтого за взаємною згодою команд. Це не влаштувало Пола Хінклі, тренера з Батлерского Університету. Він хотів, щоб баскетбольний м'яч був добре помітний всім - і глядачам, і гравцям, і у 1958 році у співпраці з фірмою Spalding був випущений помаранчевий м'яч, який сподобався всім. Уже в 1959 р. помаранчевий колір м'яча був занесений в правила, а жовтий звідти видалили, залишивши натуральний жовто-коричневий колір як опціональний. Але й він незабаром зник з правил гри в баскетбол.

Також читайте:
Майданчик | Щит | Кошик | Техобладнання