Обладнання для баскетболу

Технічне обладнання

Для проведення баскетбольного матчу команда-господар повинна надати суддівській бригаді наступне технічне обладнання:

- Ігровий годинник і секундомір. Суддя-хронометрист забезпечується ігровими годинниками та секундоміром. Ігровий годинник призначений для відліку точного часу періодів гри і перерв між ними. Розташовують такий годинник так, щоб їх чітко бачили всі, хто пов'язаний з грою. Для відліку часу викликаних перерв, так званих тайм-аутів, використовується секундомір, але ніяким чином ігровий годинник.

секундомір

- Пристрій відліку тридцяти секунд. Таким пристроєм відліку 30 секунд забезпечується суддя-оператор.

- Сигнали. Для оповіщення різних сигналів необхідно мати спеціальне обладнання, яке видавало б, принаймні, два сигнали з різним рівнем гучності. Один з них для секундометриста і секретаря. Такі сигнали звучать автоматично і вказують на закінчення періоду гри. Такі сигнали повинні бути потужними, щоб їх можна було легко почути в галасливій атмосфері ігрового залу.

- Табло рахунку. В ігровому залі має бути табло рахунку, воно має бути добре видним всім, хто безпосередньо пов'язаний з грою, а також глядачам.

- Протокол. При проведенні всіх офіційних змагань, організованих ФІБА, в обов'язковому порядку ведеться протокол за формою, затвердженою Міжнародною Федерацією баскетболу (ФІБА).

- Покажчики фолів гравця. Секретар змагань у своєму арсеналі повинен мати покажчики. Покажчики являють собою таблички з розмірами цифр у висоту не менше 20 см і завширшки не менше 10 см. При проведенні матчу два періоди по 20 хвилин використовують цифри від 1 до 5; цифри від 1 до 4 - чорного кольору, а цифра 5 - червоного. При проведенні гри тривалістю чотири періоди по 12 хвилин використовуються цифри від 1 до 6; чорного кольору - від 1 до 5 і червоного - 6.

- Покажчики фолів команди. Секретар повинен мати також покажчик фолів команди, з цифрами червоного кольору розміром 35 см у висоту і 20 см в ширину. Такі покажчики повинні бути добре помітними всім, хто пов'язаний з грою. Покажчики можуть бути електронними, але вони повинні в обов'язковому порядку відповідати вимогам зазначеним вище.

- Індикатор фолів команди. Для показу кількості командних фолів має бути відповідний пристрій. Для гри 2 х 20 хвилин воно зупиняється в половині гри, коли число фолів досягла 8 і 5 в періоді для гри 4 х 12 хвилин. Такий індикатор вказує на те, що гравці команди досягли певного рівня покарання.

Також читайте:
Майданчик | Щит | Кошик | М'яч