Правила баскетболу

Фоли в баскетболі

Фол - це недотримання правил гри, яке викликане персональним контактом гравця або його неспортивною поведінкою.

Фоли в баскетболі

Види фолів:

- Персональний;
- Технічний;
- Неспортивний;
- Дискваліфікуючий.

Якщо гравець за час гри отримав п'ять фолів, то він повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь у подальшій грі (але йому дозволяється перебувати на лаві запасних до кінця гри). Гравець, який отримав дискваліфікуючий фол, в обов'язковому порядку повинен залишити місце проведення гри (йому не дозволяють перебувати навіть на лавці запасних).

Дискваліфікується також тренер команди в наступних випадках:

- Якщо він здійснить два технічних фоли;
- Запасний гравець або офіційна особа команди вчинили три технічних фоли;
- Тренер команди здійснив один технічний фол і офіційна особа команди або запасний гравець здійснять два технічних фоли.

Кожен фол зараховується на рахунок командних фолів, за винятком технічних фолів, які отримали тренер команди, гравець на лавці запасних або офіційний представник команди.

Персональний фол - це фол, який отримав гравець внаслідок персонального контакту під час гри.

Покарання: якщо фол відбувається на гравці, що не перебуває в стадії кидка, то:

- якщо команда ще не набрала 5 командних фолів або робиться гравцем, команда якого володіла м'ячем, то постраждала команда проводить вкидання;
- в іншому випадку потерпілий гравець виконує два штрафних кидки.

Якщо фол відбувається на гравця, який знаходиться в стадії кидка, то:

- якщо кидок був результативним, то він зараховується, а потерпілий гравець виконує один штрафний кидок;
- якщо кидок був невдалим, то гравець, який постраждав, виконує таку кількість штрафних кидків, скільки б заробила команда, якщо б кидок був вдалим.

Неспортивний фол - це фол, який відбувається внаслідок контакту, при якому гравець не намагався зіграти м'ячем, згідно правил гри.

Покарання: якщо фол відбувається на гравця, який знаходиться в стадії кидка, то поступають так як і у випадку персонального фолу. У тому випадку якщо фол відбувається на гравці, що не перебуває в стадії кидка, то гравець, який постраждав, виконує два штрафних кидки. Після виконання штрафних кидків постраждала команда робить вкидання з-за меж майданчика на продовженні центральної лінії. Виняток становлять фоли, які були здійснені до початку першого періоду. У цьому випадку після виконання штрафних кидків виконується розіграш спірного кидка (як і у випадках початку гри). Якщо одним гравцем протягом одного матчу робляться два неспортивних фоли, то його в обов'язковому порядку дискваліфікують.

Дискваліфікуючий фол - це фол, який є результатом критично неспортивної поведінки гравця. Дискваліфікуючий фол можуть отримати гравці основного складу і запасні, тренер, а також офіційний представник команди.

Покарання: кількість штрафних кидків і наступне вкидання після них призначається так як і при неспортивному фолі.

Технічний фол - це фол, який здійснюєтся без безпосереднього контакту з суперником. Це може бути зневажлива поведінка по відношенню до суддів, суперників, умисна затримка гри, а також порушення процедурного характеру.

Покарання: пробиваються два штрафні кидки будь-яким гравцем з команди, яка не порушувала правила гри. Вкидання проводиться аналогічно неспортивному фолу після виконання штрафних кидків постраждалою стороною.

Також читайте:
Порушення правил