Обладнання для баскетболу

Баскетбольний майданчик

Баскетбольний майданчик - це ігровий майданчик для гри в баскетбол, яка являє собою прямокутну плоску тверду поверхню без будь-яких перешкод.

Ігровий майданчик для баскетболу має свої розміри, які регламентовані федерацією баскетболу ФІБА. До ігрового майданчику висунуті наступні вимоги - поверхня майданчика повинна бути плоскою та твердою, і не мати ніяких перешкод. Вона являє собою прямокутник розміром 26 х 14 метрів від внутрішніх країв обмежуючих ліній. Для офіційних змагань ФІБА розміри ігрового майданчика дещо інші і вони повинні бути рівними 28 метрам в довжину і 15 метрів завширшки.

Висота приміщення або відстань до найнижчої перешкоди, де проводяться змагання, повинні бути не менше 7 метрів. Поверхня ігрового майданчика повинна бути добре і рівномірно освітлена. Освітлювальні прилади повинні знаходитися в таких місцях, де вони не будуть створювати перешкоди зору гравців.

Всі офіційні змагання до кінця 1960-х років проводилися як в спортивних залах, так і на відкритих майданчиках. Починаючи з 1968 року, всі офіційні змагання проводяться виключно в закритих приміщеннях.

баскетбольний майданчик

Розмітка баскетбольного майданчика:

1. Центральне коло вимірюється по зовнішньому краю окружності і розміщується воно у центрі майданчика, і діаметр його дорівнює 3,6 метра.
2. Центральна лінія. Паралельно лицьовим лініям проводиться центральна лінія через середини бічних ліній і виступає на 15 см за кожну бічну лінію.
3. Обмежуючі лінії - лінії, які обмежують короткі сторони, прийнято називати лицьовими, а ті, що обмежують довгі сторони, називають бічними.
4. Триочкова лінія. Весь ігровий майданчик є зоною трьох очкових кидків, за винятком зони біля щита суперника, яка обмежується трьохочковою лінією - півколо, радіус якого дорівнює 6,25 метра, проведений до перетину з лицьовими лініями.
5. Лінія штрафного кидка. Паралельно кожної лицьової лінії наноситься лінія штрафного кидка довжиною 3,6 метра. Проводять її таким чином, щоб її дальній край розташовувався на відстані 5,8 метра від внутрішнього краю лицьових ліній, а її середина перебувала б на віртуальній лінії, яка з'єднує середини обох лицьових ліній.

Також читайте:
Щит | Кошик | М'яч | Техобладнання