Головна
Історія
Правила гри
Елементи гри
Екіпірування
Обладнання
FIBA
NBA
Міжнародні змагання
Міні-баскетбол
Баскетбольні клуби
Статті
Фотогалерея
Відео
Sport Shop
Корисні посилання
Контакти


Наша кнопка:
Все про баскетбол
отримати код

Баскетбольні клуби

Баскетбольний клуб "Динамо" (Москва)


баскетбольний клуб Динамо Одним з найіменитіших баскетбольних клубів Росії є «Динамо» Москва. Історію свого існування клуб розпочав у далекому 1923 році. Клуб двічі був чемпіоном СРСР, а також багаторазовим призером першостей СРСР і Росії. У сезоні 2005/06 років став переможцем Кубка УЛЄБ.

Якщо бути точним, то свою історію клуб почав 18 квітня 1923, коли в Москві було вирішено створити Спортивне товариство «Динамо». Трохи пізніше, в серпні місяці, було створено дві баскетбольні секції - чоловіча та жіноча.

У 1937 році чоловіча команда клубу стає першим володарем звання чемпіонів серед клубних команд Радянського Союзу. Цього звання динамівська команда змогла ще раз домогтися в 1948 році.

З іменами таких гравців як Михайло Студений та Володимир Торбан пов'язана історія 50-х років. Обидва гравці були включені до складу збірної команди СРСР. У 1956 році на олімпійських іграх в Мельбурні вони в складі збірної завоювали срібні нагороди, поступившись у фіналі збірній команді Сполучених Штатів. У складі збірної команди СРСР вони в 1957 і 1959 роках вигравали золото чемпіонату Європи.

В кінці 60-х команду очолює новий тренер - Євген Гомельський. Разом з ним в команду приходять такі талановиті гравці як Анатолій Блік, Олександр Болошев та Олександр Сидякін. Ці гравці значно посилили команду, і вона стала грати набагато сильніше, неодноразово перемагаючи найсильніші клуби Радянського Союзу.

На початку 70-х років в команду приходить Володимир Жигла. Спільно з Олександром Болошевим вони утворили досить сильний ігровий дует центрових, що значно посилило ігрову міць команди. Як результат, команда в 1975 році стала бронзовими призерами чемпіонату СРСР.

У 1976 році динамівський клуб дебютує в європейських баскетбольних кубках. Вони приймають участь в престижному Кубку Корача, де доходять до ¼ фіналу. Найбільшими успіхами клубу були виходи в півфінал Кубка Корача в 1981 і 1983 роках. Виходили вони також в півфінал Кубка володарів Кубків в 1991 році, а також Кубка Європи в 1996 році.

В кінці 80-х команду очолює учень Євгенія Гомельського Анатолій Сидякін. З його приходом команда починає грати в швидкісний баскетбол. У повну силу заявляють про себе такі перспективні гравці - Дмитро Сухарєв, Олександр Охотніков, Дмитро Шакулін, Сергій Базаревич, Валерій Сизов, Ігор Корнішін, а також ряд інших гравців. Їх зусиллями у 1990 році команда «Динамо» стає срібним призером першості СРСР.

На початку 90-х років у зв'язку з кризою, команда ледь не припинила своє існування. Але в 1993 році у команди з'являється спонсор - компанія «Мікродін», завдяки якій клуб продовжив своє існування. Президент компанії Дмитро Зеленін запрошує на посаду головного тренера чоловічої команди Євгенія Гомельського. На той час Гомельський тренував жіночу збірну, яка в 1992 році завоювала золоті медалі на олімпійських іграх в Барселоні. І як результат таких зусиль вже в сезоні 1994/95 років динамівці виходять у фінал першості Росії, де грають проти ЦСКА, але поступаються найсильнішій на той час команді. Потім в 1996 році динамівська команда знову завойовує срібні медалі першості, а в 1997 році стають четвертими. Але на превеликий жаль в 1998 році команда припиняє своє існування. Тільки через три роки, завдяки ініціативі Євгенія Гомельського команда відроджується. Гомельський, спільно з Сергієм Базаревичем, звертаються до голови спортивного товариства «Динамо» Володимира Пронічева за підтримкою, і завдяки йому, баскетбольний клуб почав своє відродження.

Разом з президентом баскетбольного клубу «Динамо» Євгеном Гомельським і його головним тренером Сергієм Базаревичем команда починає свій нелегкий шлях з Суперліги Б, де вона відразу займає перше місце, до вищого дивізіону російського баскетбольного першості - Суперліги А. У 2004 році чоловіча баскетбольна команда переходить під юрисдикцію Московської міської організації «Динамо». Цей рік став знаменним для команди, вони зуміли виграти бронзові медалі чемпіонату Росії, а рік по тому стають срібними призерами.

На початку ігрового сезону 2005/06 головного тренера команди Валерія Тихоненко змінює відомий сербський тренер Душан Івковіч. До основного складу, який складали Валентин Кубрак, Федір Ліхолітов, Дмитро Домані, Юрій Васильєв, Лазар Попандопуло, приходить нове поповнення. До складу команди входять Сергій Биков, а також легіонери - Майра Четмен і Рубен Дуглас (США), Антоніс Фоціс (Греція), Боян Попович (Сербія і Чорногорія). У сезоні 2005/06 команда зуміла виграти Кубок УЛЕБ.

Починаючи з сезону 2009/10, керівництво клубу приймає рішення відмовитися від послуг легіонерів, і команда комплектується виключно російськими баскетболістами. Баскетбольний клуб «Динамо» стає єдиним клубом в країні, де грають тільки вітчизняні спортсмени. З цього приводу було висловлено багато різних суджень, і ніхто не бачив перспектив у команди. Але, тим не менш, команда під керівництвом Сергія Базаревича, зуміла знайти в собі сили і навіть дійшла до півфіналу чемпіонату Росії, а в серії за третє місце тільки в остаточному п'ятому матчі поступилася казанської команді УНІКС.

У міжсезоння з команди йдуть відразу чотири ключових гравця - Биков, Моня, Саврасенко і Швед. Не дивлячись на таку обстановку керівництво вважало, що команда зможе вийти на ігри плей-офф. Але початок ігрового сезону виявився невдалим для команди. Досить тривалий період команда в своєму багажі мала тільки одну перемогу і замикала турнірну таблицю. Напередодні Нового року команда зуміла здобути перемогу в гостях над «Красними Крилами», а потім над ПБК ЦСКА і Уніксом, що вселило надію на успіх. Але ближче до кінця сезону, в лютому, команда поступається своїм прямим конкурентам. Спочатку «Крилам», а потім і БК «Нижній Новгород». За результатами ігор динамівська команда виявляється на передостанньому місці і як результат, не потрапляє серію плей-офф.

Свої невдачі команда пов'язувала, в першу чергу, з надто короткою лавою запасних гравців. Переслідувало команду також велика кількість травм ключових гравців. Не було у складі команди також гарного центрового гравця.

Крім ігрових невдач, команду переслідували і фінансові труднощі, які були пов'язані з невдалим менеджментом клубу, і мало місце великим заборгованостях по виплаті зарплат гравцям.


баскетбольний клуб Динамо


Серед загального числа гравців можна виділити захисників Віктора Кейру та Євгена Воронова, які володіють також хорошими атакуючими здібностями. Добре показали себе також Дмитро Домані, Петро Губанов та Микита Шабалкін. Нижче своїх можливостей виступили Дмитро Хвостов та Олексій Жуканенко.

Ситуація в клубі бажає кращого. У зв'язку з великими фінансовими труднощами в ігровому сезоні 2011/2012 у Вищій лізі динамівська команда буде виступати тільки молодіжним складом.

Веб-сайт баскетбольного клубу "Динамо": www.dynamobasket.com