Баскетбол на Олімпійських іграх

На літніх Олімпійських іграх баскетбол вперше з'явився в 1936 році в Берліні, і відтоді баскетбол постійно включався в програму змагань всіх наступних Олімпійських ігор. Як показові ігри проводилися в 1904 році на III Олімпійських іграх в Сент - Луїсі (США) баскетболістами США.

Баскетбол був включений в Олімпійську програму тільки після того, як в 1932 році була створена Міжнародна любительська федерація баскетболу (FIBA). Історія свідчить про те, що перший генеральний секретар FIBA Ренато Уільм Джонс і генеральний секретар Комітету з проведення ХI Олімпіади Карл Дієм, на борту порома що слідував зі Стокгольма до Німеччини, домовилися про можливість включення баскетболу в програму змагань. На пленарному засіданні 19 жовтня 1934 в Берліні організаційний комітет схвалив включення баскетболу в програму ХI Олімпійських ігор. 23 лютого 1935 рішенням сесії Міжнародного олімпійського комітету в Осло баскетбол визнають олімпійським видом спорту.

Баскетбол на Олимпийских играх

Першими олімпійськими чемпіонами стали баскетболісти збірної команди США. У наступних роках баскетболісти США тільки чотири рази поступалися першим місцем на Олімпійських іграх: в 1972 і 1988 роках - збірній Радянського Союзу, в 2004 році - збірній Аргентини, а в 1980 році не брали участі через бойкот Олімпійських ігор у Москві.

Жіночий баскетбол був включений в програму Олімпійських ігор за рішенням конгресу FIBA в Мюнхені, під час проведення ХХ Олімпійських ігор. Уже на наступних Олімпійських іграх в Монреалі в 1976 році взяли участь і жіночі команди.

У 1992 році перед Олімпійськими іграми керівництво Міжнародного олімпійського комітету приймає історичне рішення про допуск до участі в іграх професійних гравців. Тільки після цього гравці NBA і WNBA отримали можливість приймати участь в Олімпійських іграх.