Баскетбольні клуби

Локомотив-Кубань

Локомотив-Кубань Історія створення клубу почалася в далекому 1946 році, після закінчення Другої світової війни в місті Мінеральні води. Досить тривалий час команда грала в першій лізі чемпіонату Радянського Союзу. У 1994 році команді вдалося вийти вищу лігу вітчизняного баскетболу. І справи в команді пішли на лад. За досить короткий час в команді було підготовлено вісім чемпіонів Росії серед юнаків, а також два срібних призера чемпіонату СРСР, сім майстрів спорту, близько двохсот кандидатів у майстри спорту і незліченну число баскетболістів інших розрядів. У 1999 році клуб отримав право представляти Росію в європейських турнірах з баскетболу і зміг завоювати Кубок Міжнародного спортивного Союзу залізничників.

Через деякий час клуб почав здавати свої позиції. Так в сезоні 2002-2003 «Локомотив» насилу пробився в ігри плей-офф і в підсумку посів лише восьме місце з десяти. Керівництво клубу зрозуміло, що необхідно щось змінювати в команді. Було прийнято кардинальне рішення, і клуб перевели з Мінеральних вод в Ростов-на-Дону. Влітку 2003 року в Ростові з'явився новий баскетбольний клуб «Локомотив-Ростов». Протягом шести років клуб підтвердив свою високу марку і вважався одним з найсильніших клубів Росії. Гравці клубу постійно грали в іграх плей-офф чемпіонату Росії, а також брали участь в іграх європейських кубків. Найкращим досягненням клубу став вихід у фінал Кубка ФІБА в сезоні 2004-2005 років, а в сезоні 2006-2007 року стало п'яте місце в чемпіонаті Росії. Влітку 2009 року президент компанії «Російські залізниці» Володимир Якунін прийняв рішення про переведення клубу з Ростова в Краснодар.

Переїзд клубу на нову базу викликав зміна назви - тепер клуб іменувався як «Локомотив-Кубань». На посаду головного тренера був запрошений словенський фахівець Сашо Філіповський. Справи в команді пішли на лад, і в першому турі команда посіла друге місце в турнірній таблиці.

Локомотив-Кубань

Але незабаром успіхи команди зійшли нанівець, і команда почала здавати свої позиції в чемпіонаті Росії. До кінця 2009 року команда з другого рядка опустилася в середину турнірної таблиці.

Керівництво клубу терміново вжило заходів по виправленню ситуації - на зміну Сашо Філіповському прийшов новий фахівець, головний тренер збірної Литви Кястутіс Кемзури.

Шанси на участь команди в Єврочелелленджі були безповоротно втрачені, і команда зосередила всю свою увагу на участь в чемпіонаті Росії.

Сезон 2011-2012 років виявився для команди «Локомотив-Кубань» досить успішним. Під керівництвом іменитого тренера Божідара Мальковіча завоювали бронзові медалі Чемпіонату Росії. Крім того, клуб успішно виступає в Кубку Європи та Лізі ВТБ.

Краснодарська команда вперше брала участь в чемпіонаті Єдиної ліги ВТБ, яка об'єднала провідні клуби Східної Європи. Граючи регулярний сезон Ліги ВТБ, команда домоглася значних успіхів і «Локомотив Кубань» вийшов в ігри плей-офф і в результаті займає четверте місце.

У новому сезоні 2012-2013 на пост головного тренера був запрошений Євген Пашутін. Також значно був посилений склад команди, перед якою було поставлено завдання - завоювати перші місця в Чемпіонаті Росії і Лізі ВТБ, і, крім того, завоювати призові місця в Євролізі.

Сайт ПБК "Локомотив-Кубань": www.lokobasket.com.