Елементи гри

Блокшот

Блокшот (англ.bloked shot - заблокований кидок) - термін, який використовується в баскетболі, і визначає ситуацію, коли гравець захисту блокує кидок суперника, не порушуючи при цьому правила гри. Гравці передньої лінії, центрові і важкі форварди, є основними блокуючими. Але найчастіше гравці інших ліній, які володіють хорошим стрибком і координацією, дуже часто стають кращими за даним показником. Блокшот - це показник, який показує дії гравця при грі в обороні.

У Росії кращими блокуючими гравцями вважаються Віктор Хряпа і Андрій Кириленко. До речі Андрій Кириленко ("Юта Джаз") став першим форвардом в історії НБА, який виграв цю номінацію в сезоні 2004-05. До нього гравці, які вигравали цю номінацію були центровими.

Список найкращих блокуючих гравців НБА: Марк Ітон, Уілт Чемберлен, Білл Рассел, Патрік Юінг, Карім Абдул Джаббар, Мануте Бол, Хакім Оладжьювон, Шакіл О 'Ніл, Бен Уоллес, Алонцо Моурнінг, Амарі Стадемайр, Кевін Гарнетт, Андрій Кириленко, Девід Робінсон , Дуайт Говард, Дікембе Мутомбо, Тім Данкан.

Уілт Чемберлен

Рекорди по блокшотам в НБА:
Найбільша кількість блокшотів за гру - Елмор Сміт (17);
Найбільша кількість блокшотів за половину гри - Елмор Сміт, Мануте Бол, Джордж Джонсон (11 кожен);
Найбільша кількість блокшотів в середньому за гру за сезон - Марк Ітон (5,56);
Найбільша кількість блокшотів за кар'єру - Хакім Оладжьювон (3,830);
Найбільша кількість блокшотів в середньому за гру за кар'єру - Марк Ітон (3,50).

Також читайте:
Жести суддів | Дриблінг | Передача | Підбір | Перехоплення