Елементи гри

Підбір

Одним з найважливіших елементів у грі в баскетбол є підбір (англ. Rebound), при якому гравець опановує м'ячем після виконання невдалого 2-х або 3-х очкового кидка. Розрізняються кілька видів підбирань:

- Підбір у нападі, на чужому щиті (англ. Offensive rebound);
- Підбір у захисті, на своєму щиті (англ. Defensive rebound);
- Колективний підбір.

Щоб виконати успішний підбір гравцеві необхідно перегородити шлях супернику до кільця з метою виграшу підбору (англ.box out). Підбори є прерогативою лінії нападу команди - центрових і важких форвардів. Найбільш відомі гравці, які досягли успіху при підборах м'яча це Бен Уоллес, Гаррі Берд і Денис Родман, які відрізнялися досить великим зростом. Але тим не менш гравці невеликого зросту теж можуть створити конкуренцію при підборах, поряд з гравцями великого зросту. Так Джейсон Кідд, розігруючий захисник, незважаючи на свій не дуже великий ріст, був найкращим за підбираннями протягом двох років. Щоб добре підбирати м'ячі необхідно володіти хорошим почуттям часу і позиції.

Кращі гравці по підборах:

- Білл Рассел - один з перших гравців, який набрав за одну гру в НБА більше 20 підборів;
- Уілт Чемберлен - протягом 7 років очолював список кращих гравців за підбираннями в НБА, його найвищий показник 18,7 підбирання в сезоні 1991-92 року.

Білл Рассел

У Суперлізі А на сьогоднішній день лідером є Віктор Хряпа, його показник - 7,9 в середньому за гру. Серед гравців НБА на сьогоднішній день за показником "Підбори в середньому за гру" можна виділити наступних гравців: Девід Лі, Маркус Кембі, Андріс Біендріш, Тім Данкан, Дуайт Ховард і Емека Окафор.

По підборах за гру (англ. "Rebounds per game" (RPG)), ведеться статистика по кожному гравцеві, як по підборах в нападі, так і в захисті. Цей показник вказує на ефективність гравця при підборі і його гри під щитами.

Також читайте:
Жести суддів | Дриблінг | Передача | Перехоплення | Блокшот