Елементи гри

Дриблінг

Одним з основних технічних прийомів баскетболу є ведення м'яча, другий, після передачі, спосіб переміщення м'яча по майданчику. Правильне, технічно грамотне ведення м'яча - є основою для постійного контролю за ним, а також основою для індивідуального обігравання суперника.

Ведення м'яча розрізняється за такими основними способами:

- Високе швидкісне ведення (м'яч високо відскакує від підлоги, коліна при цьому згинаються під кутом 135-160º);
- Низьке ведення з приховуванням м'яча (м'яч низько відскакує від підлоги, коліна при цьому зігнуті під кутом 90-120º);
- Комбіноване ведення. При такому способі ведення м'яч перекладається з рук на руку за допомогою трьох прийомів - ударом перед собою, ударом між ногами або за спиною, а також так званим півотом (поворот на 270-360о при безпосередньому зіткненні з захисником).

Основна стійка при веденні м'яча: тіло злегка нахилено вперед, ноги в колінах зігнуті, таз опущений, голова піднята, плечі розгорнені. Під час проводки м'яча гравець повинен бути в будь-який момент змінити напрямок свого руху, зробити зупинку, зробити передачу м'яча або виконати кидок по кільцю. М'яч при цьому укривається від суперника корпусом, вільною рукою, плечем. Кисть руки, провідною м'яч, регулює при цьому силу удару, напрямок руху і висоту відскоку м'яча. В цьому випадку кінчики пальців лише злегка торкаються м'яча, при цьому гравець не повинен дивитися на м'яч, а контролювати його своїм периферичним зором. У полі зору гравця, ведучого м'яч, повинні знаходитися його партнери, гравці іншої команди, судді.

Різні техніки дриблінгу пропонуємо переглянути на відео:

Слід завжди пам'ятати, як швидко не вести м'яч, передача завжди буде швидшою. Спосіб ведення м'яча вибирається гравцем в залежності від відстані до захисників противника і відстані до кільця суперника.

Список висококласних майстрів дриблінгу в баскетболі:

- Аллен Айверсон (грав за такі команди - "Філадельфія 76", "Детройт Пістонс", "Денвер Наггетc", "Филли"). Він є одним з найвідоміших розігрують (атакуючих захисників) у світі. Як тільки Аллен потрапив в НБА, він заявив - "Я можу обіграти будь-кого в лізі" і як не дивно, все так і було. Його дії в грі були непередбачувані для противників, його проводка і атака із загрозою кидка була майже нестримною. Уявіть собі, що ви на місці гравця, який опікує Айверсона, до вас наближається гравець, який з такими гравцями як ви, розправляється кожен день і неодноразово. Переведення м'яча під ногою, різкий ледве вловимий рух вправо, вліво - ви намагаєтеся не піддатися на його фінт. І раптом переклад за спиною, різкий крок вперед, ви продовжуєте стояти на місці, але відчуваєте всередині себе нервозність ... Час, відведений на атаку, підтискає, і ви, щоб протистояти неприборканому і швидкому прориву під кільце, робите кілька кроків назад, але тут він різко робить крок назад, за триочкову лінію, зупинка, погляд на кільце, і ви розумієте, що вас піймали на хибному русі. Ви робите стрибок йому назустріч, щоб хоч якось перешкодити кидку, а він і не збирався кидати! Ви пролітаєте повз нього, а він у цей час вже повним ходом мчить до кільця, різкий рух руками в бік свого партнера на першому кроці, це лише обман центрового, на другому кроці виконується кидок по кільцю, який потрапляє точно в ціль. Такий гравець як Аллен Айверсон не може промазати!

Аллен Айверсон

- Стефан Марбурі ("Фенікс Санзс", "Міллуокі Бакс", "Бостонс Селтікс"). Не кожен його знає, але все-таки якщо хтось знає, то завдяки його фантастичним проходах. Міллуокі придбали його на драфті і майже відразу його обміняли в Фенікс, де і розцвів його талант. Не дуже високий стрибок, також не зовсім хороший кидок з-за дуги, але за те який прохід, які різкі рухи, які допомогли йому "зламати гомілку" не одному десятку гідних супротивників. І хоча його час вже пройшов, але він є одним з тих, на кого слід рівнятися.
- Стів Неш (грав за "Фенікс Санзс", "Даллас Маверікс"). Цей гравець володів чудовим дриблінгом, при своєму проході він бачить не тільки кільце, але і партнерів. На даний час його вважають одним з кращих на своїй позиції. Його можна порівняти з екстрасенсом, який знає, в яку точку на підлозі і з якою треба вбити м'яч, щоб той пішов в потрібному напрямку. Є одна цікава деталь - Стів завжди облизував пальці перед прийомом м'яча, ніхто не розумів навіщо він це робить, аж до Матчу Всіх Зірок 2004 року, коли даючи інтерв'ю одному з репортерів він сказав, що за допомогою цієї процедури він відчуває м'яч набагато краще, ніж без цього "обряду".
- Тоні Паркер ("Сан-Антоніо Сперс"). Самий улюблений прийом цього гравця - вертушка-розворот на 360 градусів під час проводки м'яча, а цей фінт виходив у нього незрівнянно, причому, цей прийом приносив користь майже у всіх ігрових ситуаціях, навіть коли майже не було шансів на результативну атаку. Він міг обвести своїми акробатичними номерами двох, а то трьох суперників, і при цьому зробити відмінну передачу свого партнера по атаці.

Навести весь список великих майстрів не представляється можливим, їх занадто багато. Але подивитися матчі за участю таких гравців як Джексон Кідд, Джон Стоктон, Меджік Джонсон вам обов'язково слід. З майбутніх зірок НБА слід відзначити таких гравців як Дерон Вільямс, Деррік Роуз, Кріс Пол, Брендон Дженінгс.

Також читайте:
Жести суддів | Передача | Підбір | Перехоплення | Блокшот