Техніка гри в баскетбол

Кожен баскетболіст залежно від своїх фізичних даних, і не тільки від них, на ігровому майданчику може виконувати різні ролі.

 Техніка гри в баскетбол

Ключовою фігурою на майданчику є плеймейкер - розігруючий гравець, який краще за всіх управляється з баскетбольним м'ячем. На цю роль призначають гравця, який добре бачить майданчик і досконало володіє м'ячем. Його основне завдання вміти добре водити м'яч і віддавати хороші паси іншим гравцям.

Для завершення атак використовуються центровий гравець і форварди. Пересуваються форварди в основному по флангах, а центровий гравець - по центру атаки. З позиції гри, роль центрового гравця є напевно самою привабливою роллю, так як завершення майже всіх атак доводиться виконувати йому. Така роль дає можливість такому гравцеві набирати найвищі рейтинги в складі команди. Але баскетбол колективна гра, і велике значення має командна гра. Велику роль відіграють розігруючі баскетболісти і центрові гравці. Якщо задаватися метою - набрати найкращі статистичні показники, що не ґрунтуючись на виборі оптимальних ігрових комбінацій, то легко можна втратити потенційні очки.

Під час гри тренер часто змінює склад польових гравців - виставляє більше форвардів або центрових. Застосування такої тактики найчастіше приносить досить відчутні результати, навіть при грі з сильнішим противником.

Захист є одним з тактичних прийомів, який буває персональним або зонним. Коли команда стає в зонний захист, то кожен гравець команди, яка захищається, намагається блокувати будь-якого гравця противника. Персональний захист побудований на блокуванні дій конкретного гравця, прикріпленого до певного гравцеві з іншої команди. Пресинг використовується для придушення дуже активних гравців. Проводять пресинг по всій ігровій площадці, як на великій, так і на малій відстані.

Оцінка індивідуальної гри проводиться за такими об'єктивними показниками - очки, блок-шоти та підбори. Оцінюються також і суб'єктивні показники - кидки, гра в пас, фінти, дриблінг. Кидки по кільцю є ключовим моментом будь атаки і більшості випадків вони призводять до отримання очок. Гра в пас дуже важлива, і при цьому важливо, щоб гравець, який віддає пас, не дивився на свого адресата. Фінти же - це неправдиві відволікаючі рухи тілом або м'ячем, які використовуються для того, щоб відвернути увагу противника. І нарешті дриблінг - це вміння кожного гравця вести м'яч по ігровому майданчику.